Parawany pokojowe – co warto o nich wiedzieć?

Niektórym mogłoby się wydawać, że parawany pokojowe pojawiły się w sprzedaży niedawno. Nie jest to jednak prawda, znano je na świecie dużo wcześniej Dzisiaj po prostu przeżywają swój wielki renesans, znów stając się niezwykle popularnymi, modnymi i pełnymi niezwykłego czaru. Warto pomyśleć o ich zakupie!

Historia parawanów

Pierwsze parawany pojawiły się na terenie Chi już w ósmym wieku. Miały wówczas służyć mieszkańcom jako remedium na przeciągi –znakomicie spełniały swoją rolę. Niedługo później zawędrowały do Japonii, tam także zdobywając rozgłos. Na terenie Europy pojawiły się natomiast dopiero w wieku siedemnastym. Na początku tylko najbogatsi mieszkańcy Starego Kontynentu mogli sobie na ich zakup pozwolić. Potem jednak ich ceny stały się już dostępne dla wszystkich. Dzisiaj parawany pokojowe znowu stają się niezwykle modne  i bardzo popularne. Trudno zatem dziwić się temu, mają bowiem całe mnóstwo różnorakich funkcji. Przede wszystkim potrafią  wspaniale oddzielić od siebie różne części tego samego pomieszczenia. Ponadto warto zwrócić uwagę na ich niesamowite walory natury wizualnej. Oto jest znakomity przepis na sukces w czterech ścianach, co do tego jesteśmy w 100% przekonani!

Gdzie je zastosować?

Tak naprawdę parawan pokojowy jest  wstanie być użytecznym na każdej niemalże przestrzeni. Sprawdzi się na przykład w kawalerce, w której jedyny pokój posiada wiele rozmaitych funkcji. Będzie również znakomitym rozwiązaniem w przestrzeni loftowej, otwartej – ale jednocześnie takiej, która należy nieco zamknąć, gdy jest taka potrzeba. Rodzice bardzo chętnie stosują dekoracyjne parawany w pokojach współdzielonych przez swoje dzieci ,zapewniając im tym samym wieczorno-nocną dawkę spokoju, ciszy oraz intymności. W salonach kosmetycznych i fryzjerskich również to właśnie rozwiązanie jak najbardziej ma racje bytu, co do tego nie mamy najmniejszych nawet wątpliwości. Popularność parawanów pokojowych stale rośnie, a fakt ten cieszy nas niezmiernie! To czas na piękno i funkcjonalność w jednym!